Advento kalendorius

Advento kalendorius

Advento kalendorius, įprasminantis laiką nuo advento pradžios iki Kalėdų, gali būti labai daili namų dekoracija. Savo namuose mes jį pakabiname kelios dienos prieš prasidedant adventui, o jam pasibaigus – neskubame nukabinti.

Advento kalendorius mūsų namuose kitoks. Jo idėją prieš keletą metų pasiskolinau iš vienos bičiulės, kuomet ji pasakojo kaip gamino jį savo vaikui ir vėlė angeliuką, kuris keliavo kalendoriaus dienomis.

Kuo ypatingas šis advento kalendorius?

        - Labai lengva ir paprasta pagaminti!

        - Smagus užsiėmimas kartu su vaikais!

        - Labai tinka šeimoms, turinčioms gausų būrį vaikų!

        - Daugkartinio naudojimo!

        - Nieko nekainuoja!

Taip prieš keletą metų, advento išvakarėse, mes pasigaminome šį ypatingą advento kalendorių, kurį naudojame iki šiol.

Jei ir Jūs darysite šį advento kalendorių, tuomet reikės:

         - 2 pagalių maždaug 118-120 cm ilgio;

         - 25 pagalių maždaug 22 cm ilgio;

         - virvelės pagaliukų surišimui;

         - kartono, žirklių, klijų, pieštukų;

         - personažų, kurie keliaus advento kopetėlėmis (angeliukai, nykštukai, zuikučiai, meškučiai ir pan.)

Prie advento kalendoriaus gamybos darbavomės visa šeima. Saulius parūpino šakas, kurias vėliau supjaustė reikiamo dydžio. Prie dviejų ilgų pagalių aš rišau mažesnius pagaliukus. Dukros paruošė dienas žyminčius skaičius: Elena užrašė, o Emilija kirpo ir klijavo.

advento kalendorius

Kadangi adventas kiekvienais metais prasideda skirtingu metu, sugalvojome, jog visgi skaičiuoti pradėsime nuo pirmos gruodžio dienos. Taip mūsų advento kalendorius virto advento kopetėlėmis, kuriomis ropščiasi nykštukai.

Pagal pirminę idėją, kopetėlėmis keliauti turėjo tik du nykštukai, tačiau Elena labai nustebo, kad advento kalendorius skirtas tik vaikams ir mes su Sauliumi taip pat gavom išsirinkti po nykštuką. Nuo tada, kiekvienais metais kiekvienas šeimos narys išsirenka savo nykštuką ir juo keliauja per adventą, skaičiuodamas likusias ar nueitas dienas.

advento kalendorius

Kuo išdykesnis vaikas, tuo ir nykštukas šelmiškiau lipa:

advento kalendorius

Advento kalendoriaus – kopetėlių finišą žymi žvaigždė. Ją galima nuvelti sausuoju būdu formelėje (apie tai rašėme čia), galima iškirpti iš popieriaus. Mūsiškė yra pasiūta iš geltono kartono ir vilnonės medžiagos.

advento kalendorius

Advento kalendorių kabiname valgomajame: čia pirmiausia ryte visi susirenkame ir čia jis yra geriausiai matomas visą dieną. Advento kalendorius šiuo laikotarpiu gali pakeisti paveikslą, kuris turi vinuką sienoje. Arba galima tiesiog pritvirtinti su kokybiškomis dekoracijų tvirtinimo „gumelėmis“, nes kopetėlės yra lengvos.

advento kalendorius

Labiausiai mane žavi tai, kad šis advento kalendorius neskatina vartojimo, bet atlieka tikrąją savo prasmę. Moko vaikus, kad nebūtinai tik gavus kažką gali pajusti malonumą, bet gali mėgautis procesu – kelione iki pasieksi tikslą.

Dar viena puiki ir nebrangi alternatyva, apie kurią neseniai sužinojau, yra VšĮ „Magnificat vaikams“ išleistas advento kalendorius. Jis vertas dėmesio, nes jame yra stalo žaidimas visai šeimai, užduočių kalendorius ir Kalėdų istorija. Tai – kalendorius skatinantis praleisti laiką visai šeimai kartu. O vien jau ko vertos užduotys! Pavyzdžiui, 9 dienos užduotis: „Su tėvais prisimink kas gero įvyko per praėjusius metus ir už tai vienas kitam padėkokite“ arba 15 dienos užduotis: „Šį vakarą džiaugsmingai suplauk indus“. Ar Jūs kada pagalvojote, kad indus galima suplauti džiaugsmingai?

magnificat kalendorius

Advento kalendorių mūsų šeimoje papildo vakarinis Bruno Ferrero knygos „25+1 Kalėdų istorijos“ skaitymas. Šios knygos pasakojimai, po vieną kasdien, pradedant gruodžio pirma diena, padeda patirti džiugesį, įkvepia sielą ir suteikia prasmę laukiant Jėzaus gimimo.

kalėdų istorijos

Ši knyga taip pat padeda praleisti laiką kartu su vaiku, jam skaitant, kol pats dar nemoka skaityti ar klausant jau įgudusio skaitytojo.

 

Linkiu per adventą patirti prasmingą džiugesį!

 

Dovilė

Susiję įrašai

Atsakyti

Visi laukai yra privalomi

Vardas:
El. paštas: (Nerodoma)
Komentaras:
Kodo tipas